Hobby

Blog

Serce z lodu

14serce-z-loduCo jest sercem każdej prawdziwej kuchni? Kiedyś był to stół, ale to dawne czasy. Teraz najważniejszym meblem w kuchni niewątpliwie jest lodówka. To tam gromadzi się wszystkie zapasy, sięga w przypadku głodu lub pragnienia. Lodówka to nie tylko mebel praktyczny, to także elegancja i wyrafinowanie, ładna lodówka jest oznaką dobrego gustu jej właścicieli. No i nie można zapominać o praktycznych zaletach tego urządzenia.

 

Prywatna chłodnia

 

Mały, kompletnie niepojemny zamrażalnik w małej lodówce to już przeszłość. Dziś znaczną część lodówki zajmuje chłodziarko-zamrażarka. Jest to wydzielona część lodówki, najczęściej dolna, zamknięta osobnymi drzwiami. Czym różni się od „zwykłego” zamrażalnika? Zasadnicze różnice są dwie: temperatura i pojemność. Nowoczesne chłodziarko-zamrażarki mają kilka szuflad pozwalających łatwo i wygodnie rozmieścić w nich wszelakie mrożonki, a temperatura w nich może zejść nawet do -20ºC. W praktyce oznacza to, że wszelka mrożona żywność może poleżakować w chłodziarko-zamrażarce nawet pół roku. Niewątpliwie jest to zaleta nie do podważenia. Warto zatem zainwestować w dobrą lodówkę z zamrażarką. Najlepiej z czterema szufladami, daje to gwarancję wygody i porządku.

 

Domowa spiżarnia

 

W czasach powszechnego zapracowania i braku czasu na codzienne gotowanie, dobrze jest mieć w zanadrzu jakąś alternatywę. Z pewnością każda pani domu docenia zalety mrożonek, ze szczególnym naciskiem na mrożonki robione w domu. Raz na miesiąc na pewno znajdzie się czas na zamknięcie się w kuchni i zrobienie zapasów na dłużej. Balkon nawet w miesiącach zimowych nie jest już dobrym miejscem do przechowywania mrożonej żywności – zmiana klimatu nie gwarantuje mroźnej zimy. Za to dobra, pojemna chłodziarko-zamrażarka pomieści wszystkie wiktuały pracowicie przygotowane przez domową kucharkę lub… kucharza. Oczywiście nic nie zastąpi na bieżąco przygotowywanych domowych potraw, ale domowe mrożonki są o niebo lepsze niże te kupowane w sklepach. Nie do przecenienia jest też pewność, kiedy i z czego zostały zrobione.

 

Nowoczesne technologie często wychodzą naprzeciw potrzebom konsumentów. Chłodziarko-zamrażarki to jeden z tych wynalazków, bez których ciężko wyobrazić sobie normalne funkcjonowanie. To, co kiedyś było zbytkiem, luksusem i kaprysem ludzi bogatych, dziś staje się standardem w codziennym życiu przeciętnego mieszkańca naszej planety.

Comments are closed.Szukaj